REKLAM ALANI
Cep Telefonu
Huawei Mate X Fiyatı ve Özellikleri
REKLAM ALANI

Huawei Mate X Fiyatı ve Özellikleri

Bir güç hattı telefon ve tablet olan Huawei Mate X, kongreye meydan okuyacak gibi görünüyor.

5G Huawei Mate X katlanabilir telefonu resmen Mobile World Congress 2019’daki bir etkinlikte hızlıca alkışlandı.

Huawei Mate X Fiyatı ve Özellikleri

“Dünyanın en hızlı katlanabilir 5G telefonu” olarak adlandırılan Huawei Mate X katlanır telefon, Samsung’un kendi katlanabilir cihazı olan Samsung Galaxy Fold’ü piyasaya sürmesinden günler sonra ortaya çıkıyor ve Güney Koreli’nin güçlü ve sert bir rakibi olarak geliyor.

Tasarım açısından Huawei Mate X, üç ekrana, 19.5: 9 en boy oranına sahip 6.6 inç ön ekrana ve 2480 x 1148 piksel çözünürlüğe, 25: 9 en boy oranına ve 2.480 x 892 piksel çözünürlüğe sahip 6.38 inç arka ekrana sahip ve – tamamen açıldığında – 8: 7.1 en boy oranına ve 2.480 x 2.200 piksel çözünürlüğe sahip 8 inçlik bir tablet “FullView” ekranı var.

Tablet modunda tamamen açıldığında, Huawei Mate X yalnızca iPad Pro’dan daha ince olan ve tamamen düz katlandığında 11 mm kalınlığında olan sadece 5.4 mm kalınlığındadır. Bu özellikler aynı zamanda Mate X’e “dünyanın en ince katlanabilir telefonunun” unvanını da veriyor.

Huawei Mate X Fiyatı ve Özellikleri

Huawei Mate X’in çeşitli kullanım modları, ekranın dış eğrisini destekleyen ve cihazın çeşitli açılarda akışkan olarak bükülüp sabitlenmesini sağlayan sofistike Falcon Wing Menteşe tarafından etkinleştirilir.

Dikkat çekici bir tasarım notu, cihaz tek elle kullanım için tasarlandığından, telefon açıldığında, kullanıcının tabletin sağ tarafında, cihazın arka tarafında bulunan ahizenin ergonomik eğrilik tutamağına erişebilmesidir. Bu, tableti açık modda bile uzun süre rahat tutabilmek ve cihazın tutulmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Dahili donanım açısından Huawei Mate X, Çinli üreticinin inanılmaz hızlı Kirin 980 amiral gemisi CPU’su ve “dünyanın en hızlı 5G telefonu” unvanı olan Balong 5000 multi-mode 5G yonga seti ile donatılmış olarak geliyor.

Balong 5000, saniyede 4.6 gigabit’e kadar indirme hızı sağlayan “5G sub” seviyesi olan ve 4G’nin yaklaşık 10 katı olan bir Quad 5G anten tasarımı ile birlikte çalışıyor. Bu gerçek hızda 1GB filme eşittir, örneğin sadece üç saniyede indirilir.

Doğal olarak, sadece bir ekrana sahip değil, aslında üç ekrana sahip olan ve yeni nesil dahili donanımının da üstünde olan bir cihaz için, Huawei Mate X, iki hücreye bölünmüş 4,500mAh büyüklüğünde bir pil ile birlikte geliyor bankalar. Bu batarya Huawei’nin yeni 55W SuperCharge teknolojisini de destekliyor, bu da sadece 30 dakikada yüzde 85 kapasiteye (yani 3.825mAh) şarj olabileceği anlamına geliyor.


Etiketler ,
REKLAM ALANI

Benzer Yazılar